Rukoilemassa Atro, Nestori, Lilja ja Mika

Nuoret kokoontuvat rukoilemaan ajankohtaisten aiheiden puolesta. Juontaa Atro Hietala, mukana Nestori Frilander, Lilja Oberwahrenbrock ja Mika Jantunen.

The Send -rukousillat palaavat kesätauolta uudella innolla! Illassa rukoillaan yhdessä nuorten ja ajankohtaisten aiheiden puolesta, rohkaistaan uskonelämässä ja sytytetään näkyä Jumalan valtakunnan työstä Suomessa ja maailmalla. Aiheena on tällä kertaa lähetyspolut – mitä ne tarkoittaa ja miten jokainen voi olla osa evankeliumin työtä. Vieraina Nestori Frilander ja Lilja Oberwahrenbrock, sekä haastattelussa Mika Jantunen, joka jakaa omia kokemuksiaan ja näkökulmia The Send -liikkeen johtotasolta. Illan juontaa Atro Hietala.

The Send - Sadonkorjuu

The Send – Sadonkorjuu on TV7:lla nähtävä ajankohtais- ja rukousohjelma, joka kutsuu kokonaisen sukupolven liikkeelle. Ohjelmassa keskitytään erityisesti nuoriin ja siihen, miten rukous, evankeliointi ja rohkeus voivat muuttaa kokonaisia kouluja, kaupunkeja sekä kansankunnan. Jokaisessa jaksossa kuullaan inspiroivia todistuksia vierailta ja käytännön esimerkkejä siitä, kuinka nuoret voivat nousta omalle paikalleen Jumalan suuressa missiossa. Lisäksi rukoillaan katsojien rukousaiheiden puolesta.
  • 189 katselua
  • Ensilähetys: ke 6.8.2025, Taivas TV7
  • Jaksonumero: 4
  • Kesto: 90 min
  • Puhutut kielet:
  • suomi
  • Viitenumero: 3984