Älkää kenellekään pahaa pahalla kostako. Ahkeroikaa sitä, mikä on hyvää kaikkien ihmisten edessä. Jos mahdollista on ja mikäli teistä riippuu, eläkää rauhassa kaikkien ihmisten kanssa.
Opi ajattelemaan luovasti ja myönteisesti Jumalan sanan esimerkin mukaan. Ihmisen mieli on taistelukenttä mutta samalla se on myös avain muutokseen. Graham Cooke opettaa raamatullista ajattelutapaa, joka auttaa menemään eteenpäin ja vapauttamaan elämään taivaallisen voitelun.
Graham Cooke on alun perin manchesterilainen opettaja, luennoitsija ja mentori, joka on kirjoittanut myös useita opetuskirjoja kristittynä kasvamisesta.
Hän rohkaisee kuulijoitaan mutkattomaan suhteeseen Jeesuksen kanssa ja hänellä on näky johdattaa sekä yksityisiä kristittyjä että seurakuntia syvempään Jumalan tuntemiseen.
0600-02030 (12,92 eur + local call charge). Listen the message to complete the donation.
Business ID
Lighthouse Network Ltd Oy: 1833754-1
Ristin Tuki ry: 1911738-0
Rahankeräyslupa
Rahankeräyksen saaja ja käytännön toimeenpanija
Ristin Tuki ry
Luvan tiedot
RA/2021/1717: Lupa on voimassa toistaiseksi 1.1.2022 alkaen.
Toimeenpanoalue
Lupa on voimassa Suomessa Ahvenanmaata lukuun ottamatta.
Varojen käyttö
Kerätyt varat käytetään kristillisten tv-ohjelmien tuotannosta ja ohjelma-ajan ostamisesta aiheutuvien kustannusten kattamiseen eli ohjelmien tekemiseen, tuottamiseen ja lähettämiseen.
TV7 vikailmoitukset - ajankohtaista
Arkin häiriöistä
Arkissa (pe 26.9 alkaen) olleita ongelmia on selvitelty, ja vaikuttaisi, että tiistaina 7.10 tekemämme muutokset olisivat auttaneet asiaan.
Järjestelmäpäivitysten johdosta yksittäisien ohjelmien tekstitykset voivat puuttua Arkista. Mikäli havaitsette puutteita, ilmoitattehan ohjelman tarkat tiedot, jotta voimme korjata asian mahd. nopeasti.
Mikäli asiasi koskee muita häiriöitä tai yllä olevat vinkit eivät auttaneet, voit käyttää palautelomaketta tai soittaa vikailmoitusnumeroon.
Vikailmoitukset puh. 09 7562 5230 (klo 8-23)
TV7 service desk - current issues
Playback issues in Arkki
We have identified and fixed multiple issues during the past days, and it seems that finally changes made on Tue Oct 7th have returned the situation back to normal.
If you still experience issues or have another problem, you can use feedback form or call to our issue notification number.