Taivas TV7:n 20-vuotisjuhlassa pääset nauttimaan kanavan annista ruudun ulkopuolella. Ei se ole juhla eikä mikään jos ei lavalta löydy ainakin musiikkia, tanssia, juhlavia sanoja sekä tuttuja kasvoja kotimaasta ja ulkomailta.
Tällä kertaa mukana on mm. Kamariorkesteri Credo, pianotaiteilija Lumia Simos, maa- ja metsätalousministeri Sari Essayah, Pekka Reinikainen sekä kaikki TV7:n ulkomaan kanavien maajohtajat.
Juhlaa vietetään Espoon kulttuurikeskuksessa Tapiolasalissa 5.11.2023 klo 13 lähtien. Ensimmäiset kaksi tuntia saat modernisti minglailla eli kevyesti keskustella kanavalla vaikuttavien ihmisten kanssa. Myös TV7 Kauppa on paikalla. Kun torvi soi käydä saliin istumaan, on kello 15. Juhla on 3,5-tuntinen ja sisältää väliajan.
Jos et pääse itse juhlaan, mutta haluat tulla tervehtimään tuttuja, on aulatilaisuus avoin kaikille. Etkö tunne TV7-kanavaa? Tule ihmeessä tutustumaan!
Juhlaan ei ole ilmoittautumista eikä pääsymaksua. Vapaaehtoinen kolehti kerätään ohjelman aikana.
Laita päivä kalenteriin ja pysy kuulolla, sillä tätä et halua jättää väliin!